معرفی کتابخانه دیجیتالی رفرنسهای علوم پزشکی RDML  و شرایط به روز رسانی


RDML  علامت انحصاری  RoshanKetab Digital Medical Library  می باشد.

انتشارات روشن کتاب با همکاری مهندسین نرم افزاری و فن آوری اطلاعات اقدام به تولید کتابخانه دیجیتالی رفرنسهای علوم پزشکی با علامت انحصاری RDML نموده است.
مشخصات:
الف: RDML بصورت یک کتابخانه کاملا مجهز و هوشمند ، حاوی کتابهای رفرنس علوم پزشکی می باشد.
ب:  کلیه کتابهای RDML با فرمت PDF  و بصورت E.Book بوده و دارای قابلیت جستجوی کلمه به کلمه ، قابلیت انتقال متن و عکس و پرینت تمام رنگی با کیفیت بالا می باشند.
ج: RDML قابلیت نصب بر روی شبکه های داخلی کتابخانه ها و دانشگاهها را بصورت یک سیستم قدرتمند ، بدون محدودیت استفاده کنندگان را دارد و برای نصب بر روی شبکه ، نیاز به هیچگونه تجهیزات اضافی ندارد.
د: مالکیت خریدار RDML بصورت قطعی می باشد و  RDML هیچگونه محدودیت زمانی نداشته و در هیچ تاریخی ابطال نمی گردد.
ه: پس از نصب RDML و قرار گرفتن کتابها در سیستم شبکه ، هر سال ، یکبار و بنا به درخواست مراکز ، کتابهای جدید بر روی RDML منتقل و همچنین کتب تاریخ گذشته به روزرسانی میگردد.
و: بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران ، RDML از سیستم کپی رایت بین المللی پیروی نمی کند ، اما به علت وجود امتیازات داخلی و کنوانسیون پاریس و ثبت بین المللی و حفظ مالکیت صنعتی و همچنین تخصیص ISBN  به کلیه کتابها و کتابخانه نرم افزاری تحت سیستم RDML ، هرگونه کپی برداری از آن به هر نحو یا به هر نام دیگر در داخل یا خارج از کشور جمهوری اسلامی ایران ممنوع و ( متخلف ، فروشنده ، واسطه و خریدار ) به شدت تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
بهای RDML: مالکیت خریدار RDML بصورت قطعی می باشد و در این مرحله از فروش که ویرایش شانزدهم کتابخانه دیجیتالی رفرنسهای علوم پزشکی RDML ارائه می گردد ، با اضافه شدن عناوین جدید ، مجموع کتاب و فیلم RDML بالغ بر ۷۸۰۰  جلد / عنوان / قطعه گردیده که قالبا رفرنسهای معرفی شده از سوی وزارت بهداشت –  درمان و آموزش پزشکی می باشند و بر همین اساس بهای RDML  ۲۹۹۵۰۰۰۰۰ ریال تعیین گردیده که بر اساس درجه بندی دانشگاه ها و مراکز ، قابل تعدیل و تخفیفات ویژه می باشد. ضمنا ۳۳۰۰ قطعه فیلم آموزش پزشکی و تکنیک های آموزشی و جراحی نیز در ویرایش جدید موجود است.
پشتیبانی :
درخواست پشتیبانی از RDML  به صورت فاصله زمانی یکساله از مبداء زمانی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که در اردیبهشت ماه هر سال برگزار می گردد  و بر اساس مقررات زیر می باشد:
الف : در هر مرحله ، با درخواست  به روز رسانی از سوی مشترکین و ارائه ویرایش جدید از سوی انتشارات ، فقط بهای آخرین ویرایش دریافت میگردد.
ب : نوبت پشتیبانی ، بر اساس تاریخ واریز وجه و پس از گذراندن مراحل درخواست کتبی و صدور پیش فاکتور ، زمان بندی میگردد.
ج : کلیه کتاب هائی که قبلا در RDML  قرار گرفته اند ،در صورتیکه چاپ جدید آنها منتشر گردد ، به RDML اضافه میگردند.
د: کتاب های جدیدی که بعنوان رفرنس یا کمک درسی معرفی گردند ، و همچنین کتاب های درخواستی مراکز که قبلا در RDML موجود نبوده ، با همکاری همان مراکز در RDML  قرار خواهند گرفت.
خدمات :
با توجه به اینکه مالکیت خریدار RDML بصورت قطعی می باشد ،  RDML توسط انتشارات روشن کتاب از یک سال گارانتی ( حتی در برابر سوختن مکانیکی ) و ۱۰ سال پشتیبانی ( حتی در برابر حملات ویروسی ) به شرط به روز رسانی سالانه ، برخوردار است.